Dzień Papieski

18 października 2019

41 lat temu mało kto  przypuszczał, że nowym papieżem będzie Polak - metropolita krakowski, kard. Karol Wojtyła.  Corocznie, w niedzielę poprzedzającą 16 października, rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, organizowany jest Dzień Papieski. Jest to szczególna forma wdzięczności Janowi Pawłowi II za katechezę jego życia i nauczania, za chrześcijańską miłość, odwagę, pokorę i mądrość, którymi dzielił się z ludźmi.

XIX juz Dzień Papieski uroczyście obchodzony w całej Polsce, a w Kluczach tym bardziej, gdyż Jan Paweł II jest patronem naszej Szkoły Podstawowej. Z tej to okazji na uroczystej   Mszy św. o 12.00 zaśpiewał Chór SP Klucze  i był obecny poczet sztandarowy szkoły. Również i Msza św. o 10.00 miała podniosły charakter. Wystąpił Chór ENIGMA.  JDz.